مصاحبه با مدیر گروه هکرهای آشیانه

مصاحبه با مدیر گروه هکرهای آشیانه
ما وظیفه خودمان می‌دانیم در قبال مسائلی که می بینیم کاری بکنیم و این کار از دستمان برمی‌آید، خیلی نامردی است وقتی از دست آدم برمی‌آید برای مظلوم‌کاری بکند آن را انجام ندهد

به گزارش شبکه ایران در حالی که اخبار غزه داغ داغ است و هر روز خبری از گوشه و کنار مبنی بر سازمان‌دهی‌شدن اعتراض در جایی توسط قشری به گوش می‌رسد، در میان خبرهایی که از تجمع جلو سفارتخانه‌ها و تحصن در فرودگاه مهرآباد به گوش می‌خورد، خبر هک‌شدن سایت شخصی ایهود باراک رئیس جمهور اسبق رژیم صهیونیستی و وزیر جنگ فعلی آن، به همراه 500 سایت اسرائیلی دیگر مثل بمب جهان را تسخیر می‌کند، طوری که از رسانه ملی گرفته تا رسانه‌ها و سایت‌های خارجی مجبور می‌شوند هرچند گذرا و ناچیز آن را پوشش بدهند.

وقتی منتظر بهروز کمالیان نشسته‌ و باتری ضبط صوت‌ام را چک می‌کنم، انتظار جوانی را می‌کشم با قد بلند، پیراهن سفید روی شلوار پارچه‌ای انداخته و چهره‌ای حداقل مثل بچه‌های بسیج دانشجویی، که احتمالا چون با کامپیوتر زیاد کار می‌کند، عینک هم می‌زند. ته‌ ریش‌دار اما بعد از چند دقیقه متوجه می‌شوم که تنها حدس درستم همین عینک است. بهروز یک شلوار جین پاکرده و زیرکاپشن‌اش هم یک سویی شرت اسپرت تنش است.

می‌خواهم که خودش بحث را شروع کند، خودش و گروهش را معرفی کند، خیلی معمولی، اینگونه شروع می‌کند:
بهروز کمالیان هستم، مدیر گروه امنیتی آشیانه، دانشجوی نرم‌افزار کامپیوتر.


از کی هک رو شروع کردی؟ چی شد که هکر شدی، گروه آشیانه رو معرفی کن…
حقیقتش من هفت، هشت سال پیش به خاطر حس کنجاوی‌ام سراغ هک رفتم، آن موقع پدرم هرجا، در هر روزنامه و مجله‌ای چیزی راجع به اینترنت می‌دید، با قیچی می‌برید و می‌گذاشت برایم کنار تا بخوانم. البته هنوز هم پشتیبانم است و حتی تمام مقالات و یادداشت هایم را ، از ویژه نامه کلیک جام جم و این ور و آن ور آرشیو می کند، طوری که وقتی به یکی از آن ها احتیاج دارم به آرشیوش مراجعه می کنم. بگذریم .
آن زمان انگار اصلا  هیچ کس در ایران به فکر امنیت شبکه و هک نبود. من هم مجبور بودم بروم کل اینترنت را بگردم یک مطلب در مورد نفوذ پیدا کنم و ترجمه کنم و یا با هکرهای خارجی که پیدا کرده بودم، چت کنم.
کم‌کم با هکرهای ایرانی دیگر آشنا شدم و تبادل اطلاعاتمان منجر به ایجاد گروه آشیانه شد.
چند تا جوان عاشق اینترنت و برنامه‌نویسی بودیم که تمام فکرمان رسیدن به جایی بود که قدرت اول را در امنیت سایت و سرور و شبکه بزنیم. نه‌تنها خودمان، بلکه کشورمان.
آن موقع هنوز اینترنت و سایت این طور فراگیر نشده بود که هر کس یا هر شرکت برای خودش سایت داشته باشد، بیشتر ارگان‌ها، دانشگاه‌ها و سازمان‌های دولتی بودند که همان‌ها هم وضعیت امنیت سایتشان خیلی خیلی پایین بود، یعنی هر کس می‌توانست راحت به سایتشان نفوذ کند و کل اطلاعات درون سایت را بدزدد و حتی از طریق شبکه به کامپیوترهای مجموعه‌شان دست پیدا کند!
سعی کردیم با مسئولین مربوط تماس بگیریم و این مشکل را بهشان تذکر بدهیم. تلفن زدیم، ایمیل فرستادیم، دفتر کارشان رفتیم… اما قضیه را جدی نمی‌گرفتند یا حتی مسخره می‌کردند و پشت گوش می‌انداختند. نتیجه‌اش هم این می‌شد که هکرهای اروپایی – اسرائیلی و حتی ترکیه، هر وقت اراده می‌‌کردند، می‌آمدند و سایت‌ها را هک می‌کردند و گاها عکس یا پیام ناجوری روی آن قرار می‌دادند.
همین اتفاق و بی‌توجهی مسوولان ما را مجبور کرد برای اینکه آنها را به خودشان بیاوریم، مجبور بشویم سایت‌ها را بدون خسارت هک کنیم که این کار نتیجه خوبی هم داشت و به هوشیاری و فکرافتادن مسئولان منجر شد که الان می‌بینیم حداقل سایت‌های دولتی از امنیت نسبتا مطلوبی بهره‌مند هستند.
شروع کار هم چند روز بعد از سمیناری بود که در دانشگاه شریف با موضوع امنیت شبکه و اینترنت برگزار شد و در آن مدعی شدند سایت دانشگاه کاملا ایمن است، که ما با هک‌کردن سایت دانشگاه شریف بهشان نشان داد که امنیت چیزی نیست که بشود در مورد آن به‌طور مطلق حرف زد.
در آن پروژه چون حمله به سرور سایت انجام شده بود ،علاوه بر سایت دانشگاه، 200 پایگاه دیگر هم غیرفعال شدند .
همان‌طور که گفتم هدف ما هوشیارکردن مسئولین بود و خدا رو شکر به این نتیجه هم رسیدیم.

چه شد که سراغ سایت‌های خارجی رفتید؟
ببینید، آشیانه یک گروه خودجوش و مردمی بوده و هست، بعد از ماجرای هک سایت دانشگاه شریف اعلام آن از اخبار سراسری، ما در گوشه و کنار روزنامه‌ها و حتی در مدرسه و دانشگاه می‌شنیدم که مردم می‌گویند اگر هم‌چنین گروهی وجود دارد و هم‌چنین قدرتی دارد، چرا نمی‌رود سایت کشورهای خارجی را هک کنند؟ آنها که با ما مشکل دارند، آنها که با ایران دشمن‌اند؟
همین نکته و در واقع خواست مردم، باعث شد ما پس از دو، سه سال که مشغول هک‌‌کردن، پیداکردن راه نفوذ و در نهایت ارتقای امنیت سایت‌های ایرانی بودیم، به سراغ کشورهای خارجی رفتیم.
چهار سال پیش بود، در11 سپتامبر که مقامات آمریکایی مدام مصاحبه می‌کردند و اتهاماتی را به ایران وارد می‌کردند و مسلمانان را تروریست خطاب می‌کردند.

ما که در فکر دست و پنجه نرم‌کردن با سایت‌های خارجی افتاده بودیم، به‌عنوان یک ایرانی مسلمان که می‌دید دارد به کشورش توهین می‌شود، نتوانستیم ساکت بنشینیم و برای اینکه به نوبه خودمان کاری کرده باشیم، به عنوان اعتراض به سایت ناسا (آژانس فضایی آمریکا) حمله کردیم و موفق شدیم با هک‌کردن سایت، یک صفحه ای را به نمایش بگذاریم که روی آن به انگلیسی نوشته بودیم، ایرانی‌ها و مسلمانان تروریست نیستند. عکس پرچم ایران رو هم زیر آن آوردیم، اصلا خیلی‌ها آشیانه را با این حرکت شناختند و این اول کار بود.

با انتشار این خبر و احساس رضایتی که از این عمل در مردم حس کردیم، در‌پی اهانت یک سایت دانمارکی به پیامبراسلام،  پروژه بعدی را که حمله به 500 سایت دانمارکی و در صدر آن اولین سایتی که کاریکاتور موهن علیه محمد(ص) را انتشار داده بود را برای نشان دادن اعتراض جامعه مسلمانان شروع کردیم و با هک کردن و در اختیارگرفتن سایت اصلی به مدت سه روز روی آن یک نظرسنجی برگزار کنیم تا از افکار عمومی جهانی بپرسیم با توجه به توهین این سایت به پیامبر و ارزش‌های ما آیا کار ما برای هک‌کردن این سایت درست است یا نه! که جالب است بدانید 99 درصد شرکت‌کنندگان کار ما را تایید کردند.

خبر این اتفاق هم در رسانه‌ها به‌طور گسترده پوشش داده شد و حتی اخبار 20:30 هم به آن پرداخت و در این زمان آن وجهه دیگر آشیانه مشخص شد که دیگر همگان آشیانه را به‌عنوان جوانان ایرانی‌ای که دینشان را دوست دارند، شناختند و دیگر از آن انتظار داشتند در تمام مسائل انسان‌دوستانه و ضدامپریالیستی در حد توان خودش به دفاع از مظلوم بپردازد و همین انتظار باعث شدکه ما درجریان جنگ 33 روزه لبنان به 100 سایت اسرائیلی حمله کنیم و عکس سیدحسن، پرچم حزب‌ا… و نقشه ایران را که تقریبا نمادمان است را روی آنها به نمایش بگذاریم تا بگوییم که جوانان ایرانی این کار را کردند.
بعد از خاتمه پروژه و پایان جنگ، پیام‌های تهدیدآمیزی که از سوی صهیونیست‌ها برایمان ارسال شد.
بعد از جنگ لبنان تقریبا کار هک را متوقف و مشغول ثبت شرکت امنیتی آشیانه و انجام تعهدات خودمان برای افزایش امنیت شرکت‌ها و سایت‌هایی که باهاشان قرارداد داشتیم بودیم که ماجرای کهنه دروغ بزرگ خلیج عربی مطرح شد. ولی ما دیگر نمی‌خواستیم به جز محکوم‌کردن کاری بکنیم و در موضع حمله قرار بگیریم
توقع مردم و درخواست‌هایشان از راه‌های گوناگون و سرازیرشدن سیل ایمیل‌هایی که خواسته بودند ما جوابی به سایت‌هایی که این دروغ را نشر می دادند بدهیم، تشویق شدیم و بنا به احساس وظیفه‌ای که در قبال این مردم و ایران می‌کردیم، هر سایتی را که از واژه خلیج عربی استفاده کرده بود را هک کردیم و توضیح دادیم که این کار به خاطر اشتباه شما در به‌کاربردن واژه خلیج عربی بوده است. خلیج فارس همیشه خلیج فارس باقی خواهد ماند.

این بار با توجه به حجم بالای پروژه که حدود 900 سایت عربی هک شده بود، شبکه‌ها و سایت‌های خبری دنیا آن را پوشش دادند.
و بعد از این ماجرا هک‌شدن سایت علمای ما مثل آقایان فاضل، مکارم و سیستانی و توهین‌های زشت توسط هکرهای وهابی به علما صورت پذیرفت که ما هم 350 تا سایت از این وهابی‌هایی که بزرگشان محسوب می‌شدند را هک کردیم که متاسفانه اهل تسنن واکنش نشان دادند و این کار تبدیل به جنگ سایر شد که در نهایت پس از اینکه ما خدمت آقای مکارم شیرازی در قم رسیدیم، ایشان از ما تشکر کردند و خواستند که مادست نگه داریم.
خلاصه اینها اصلی‌ترین کارهای ما بود تا قبل از همین حمله‌ی اسرائیل و کشتار مردم غزه که گروه آشیانه با اعلام قبلی موفق شد در یک عملیات که از چهارشنبه تا جمعه انجام شد، 500 سایت اسرائیلی (از جمله سایت رئیس جمهور اسبق و وزیر جنگ فعلی رژیم صهیونیستی) را هک کند که خبرش را حدود 1000 سایت خبری خارجی و برخی از شبکه‌های ماهواره‌ای کارکردند.
الان هم که در خدمت شما هستیم.

با این سابقه درگیری شما با آمریکا و اسرائیل و اروپا و اعراب ، فکر نمی کنید در آینده مشکلی برایتان پیش بیاید؟ شما نخبه اینترنتی هستید، نمی خواهید به خارج از کشور سفر کنید؟ آنجا احتمالا خیلی هم تحویلتان می‌گیرند؟
ببینید ما همه اینها را می‌دانیم، تهدید شده‌ایم، برایمان مشکل به وجود آورده‌اند و… اما ما وظیفه خودمان می‌دانیم در قبال مسائلی که می بینیم کاری بکنیم و این کار از دستمان برمی‌آید، بعضی‌ها می‌روند سفارت یا… و این کاری است که از دست ما برمی‌آید و خیلی نامردی است وقتی از دست آدم برمی‌آید برای مظلوم‌کاری بکند آن را انجام ندهد.
ما از وجود برخی سازمان‌های جاسوسی در ایران خبر‌‌‌‌داریم، از شدت فعالیتشان در ایران هم باخبریم، اما صابون خیلی از چیزها را به تنمان زدیم. ما عاشق وطن و دینمان هستیم و از چیزی هم نمی‌ترسیم.

پایان مطلب/

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s


%d bloggers like this: